Porada 1

 

Ścieranie kurzu w biurach. Dlaczego to takie ważne?

 

Biuro pracy to miejsce, w którym przebywasz kilka godzin dziennie

Ważne jest, aby czuć się w nim komfortowo

Pracodawca ma obowiązek zapewnić właściwe warunki pracy, o którym jest napisane w samym Kodeksie pracy (Dział X). Wymieniane tam artykuły traktują o obowiązkach pracodawcy wręcz, jako o "podstawowych". Mowa tam m.in. o zapewnieniu pracownikowi higienicznych i bezpiecznych warunków. Ogólnie wiadomym jest również, że to bezpieczeństwo stawia się w pierwszej kolejności, jednak praca biurowa nie niesie za sobą zbyt wielu zagrożeń. Pozostaje jednak ważna kwestia, która bywa często pomijana, bądź bagatelizowana: Czystość, oraz jej przestrzeganie w przestrzeni biurowej. Dlaczego tak jest?

Jest niewielka, wręcz znikoma szansa, iż temat sprzątania miejsca pracy pojawi się na rozmowie kwalifikacyjnej, czy nawet później - przy omawianiu zawarcia umowy. Prawdopodobnie dlatego, że nie jest to z pozoru istotne - ani ze strony pracodawcy, aby o tym mówił, ani ze strony nowego pracownika, aby o to pytał. Pracownik dowiaduje się po jakimś czasie, jak w miejscu,w którym przebywa od kilku - czasem do kilkunastu godzin dziennie - wygląda dbanie o czystość. Nierzadko zostając w biurze do późniejszej pory można doczekać się osoby, która przychodzi, aby posprzątać. W mniejszych firmach jest zazwyczaj jedna osoba zatrudniona w tych celach, a większych biurach, gdzie stanowiska pracy są rozmieszczone np w całym budynku jest to zespół osób sprzątających. Pracodawcom zależy, aby były wyniesione śmieci, umyte naczynia (zazwyczaj są to kubki po kawie, herbacie) czy też odświeżone toalety. 

 

ścieranie kurzu z biurka 

 

Dlaczego tak ważne jest ścieranie kurzu

Często pomijane przez osoby sprzątające biura. Odkurzenie podłoża jeszcze ewentualnie wchodzi w grę, ale zadbanie o wytarcie kurzu z biurek, oraz sprzętów już rzadko. 

 

Dlaczego jest to tak ważne? Oto kilko silnych argumentów, z którymi trudno wejść w polemikę:

  •  Alergicy

Współczesne społeczeństwo w większości uczula kurz, a dokładniej roztocza, które pojawiają się wraz z kurzem. Warstwy kurzu, który kumuluje się w pomieszczeniu,w którym przebywamy kilka godzin dziennie dla alergika oznacza koszmar. Częste problemy z górnymi drogami oddechowymi mogą doprowadzić do np: zapalenia zatok, co już dla może skutkować zwolnieniem lekarskim. Jak wiadomo - żaden pracodawca nie lubi zwolnień lekarskich swojego zespołu, a i pracownik otrzyma  z tego tytułu niższe wynagrodzenie miesięczne.

 

  • Sprzęt biurowy

Kurz stale osiadający na sprzęcie biurowym typu drukarka, kserokopiarka, czy nawet klawiatura od komputera powoduje w konsekwencji niszczenie go. Jeśli kwestia codziennego starcia kurzu jest wykluczona, dostający się do środka sprzętów kurz zwyczajnie się tam osiada i może w niedługim czasie spowodować, iż przestanie on służyć. 

 

  • Estetyka biura

Pracując przy biurku, które jest codziennie przetarte jest zdecydowanie przyjemniejsze, niż być zmuszonym do siedzenia w "brudzie" i pyle kurzu. 

Warto również wspomnieć, iż jeśli firma miewa odwiedziny Klientów, mogą odczuwać podobne emocje. 

 

Rozwiązanie jest bardzo proste

Sprzątanie biur to jedna z obecnie najlepiej cieszących się usług na rynku. Jest wiele firm, które zajmują się wyłącznie profesjonalnym sprzątaniem powierzchni biurowych. Faktem jest, że taka firma nie będzie niskobudżetowa, jak np. jedna "Pani Krysia", która dorabia sobie do emerytury sprzątając. Prowadząc firmę jednak warto postawić na całkowity brak kurzu w miejscu, gdzie przebywają ludzie kilka godzin dziennie, sprzęt biurowy, i zaprasza się potencjalnych Klientów, którym może rzucić się w oczy okurzony stół. 

Pożegnanie kurzu w biurze to wiele korzyści, głównie ogólnego zadowolenia pracowników z przyjemności z przebywania w czystym pomieszczeniu. Dodać można, iż prostym rachunkiem jest również bardziej opłacalna, profesjonalna ekipa sprzątająca, niż wymiana sprzętu biurowego co roku!

Kontakt

"JOMA"
Usługi Porządkowe

Maciej Walczak

ul. Główna 21
96-325 Radziejowice
(pod Warszawą)

Tel. 602 392 972
Tel. 608 558 847

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.